מה הקריטריונים לקבלת רכב חילופי לאחר תאונה או גניבה?

חברות הביטוח מציעות לנו מגוון כיסויים לפוליסת ביטוח הרכב, בין אם רכשנו ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. הכיסויים הנפוצים הם שירותי שמשות וגרירה, שירות החלפת פנצ'ר ובין היתר גם רכב חליפי לגניבה ותאונה. ניתן לומר כי שירות רכב חליפי ממש מציל אותנו, כיוון שעבור נהגים הרגילים לנהוג יום יום ברכב לעבודה או להקפיץ את הילדים למסגרות, יכולים למצוא את עצמם מתוסכלים ללא רכב, ובעיקר עבור נהגים המתגוררים במושבים ובמקומות בהם אין תחבורה ציבורית.

רכב חליפי מאפשר לנו גלגל הצלה של ממש כאשר הרכב נמצא במוסך כתוצאה מתאונת דרכים או כאשר הרכב נגנב, שכך אנו יכולים לקבל רכב חליפי עד שהרכב ייצא מתיקון, או עד שחברת הביטוח תעניק לנו פיצוי במקרה של גניבת רכב.

 

רכב חילופי

 

מתי ניתן לקבל רכב חליפי?

ישנם הבדלים בין חברות הביטוח לגבי כיסוי רכב חליפי, ולכן כאשר מבצעים השוואות מחירים בין חברות הביטוח השונות יש לבדוק היטב מה הכיסוי מכיל ולכמה זמן. ישנם שלושה מקרים בהם ניתן לקבל רכב חליפי במסגרת הפוליסה

גניבת הרכב

במקרה של גניבת הרכב חברת הביטוח מחויבת על פי חוק לשלם פיצויים עד 30 יום מיום קבלת כל המסמכים הרלוונטיים מהלקוח שהם כוללים אישור משטרה על גניבת רכב, מילוי טפסים ( צפו במגוון טפסים של חברות ביטוח ), מפתחות רזרביים ולעיתים גם חוקר ביטוח. בזמן זה, עליכם לקבל רכב חליפי, ולכן יש לוודא כי חברת הביטוח מעניקה רכב חלופי לפחות ל – 30 יום ולא פחות.

תאונת דרכים

במקרה של תאונה חברת הביטוח תעניק רכב חליפי לתקופה מסוימת. חלק מחברות הביטוח יעניקו לכל התקופה שבה הרכב יהיה בתיקון במוסך, וישנן חברות ביטוח שיעניקו רק לתקופה מוגבלת. ולכן, גם כאן יש לשים לב לתקופה.

טוטאלוס

במקרים שאין אפשרות לתקן את הרכב עקב תאונת דרכים קשה, החברה תעניק רכב חליפי. גם במקרה זה על פי החוק על חברות הביטוח לשלם תוך 30 יום, ולכן יש לוודאי כי הרכב החליפי ניתן לתקופה זאת.

רכב חליפי בביטוח צד ג'

חברות ביטוח רבות מעניקות כיסוי לרכב חליפי גם עבור ביטוחי צד ג' בתוספת תשלום. כיסוי זה מעניק רכב חליפי במקרה של תאונה, מה שמאפשר לכם ליהנות מתנאים מצוינים במקרה של תאונה.

 

להשוות ולרכוש את הטוב ביותר

בכל הקשור לרכישת ביטוחי רכב, בין אם מדובר על ביטוח חובה, ביטוח מקיף או צד ג', עלינו לברר היטב ממחירים בין כמה וכמה חברות ביטוח, מבלי לשכוח להשוות גם את תנאי הפוליסה. מכיוון שכיסוי רכב חליפי משתנה מבחינת תנאים בין החברות השונות, עלינו לבחון כמה דברים; לכמה זמן ניתן הרכב? האם הרכב הניתן הוא מטעם חברת השכרה או מטעם חברת הביטוח? האם עליכם יהיה להשאיר ערבונות על הרכב וכו'.  להשוואת מחירים של פוליסות ביטוח לרכב לחצו כאן

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון