כיצד כדאי לפעול לפני שלוקחים משכנתא: השוואת מחירים, פנייה לייעוץ משכנתאות ועוד

כיצד כדאי לפעול לפני שלוקחים משכנתא: השוואת מחירים, פנייה לייעוץ משכנתאות ועוד

עבור רובנו, קניית בית היא העסקה הגדולה ביותר שנבצע לאורך החיים, ולמעשה גם מבחינת מי שאוהב להשקיע בנדל"ן ורכישת דירה היא לא אירוע נדיר עבורו עדיין מדובר בעסקה משמעותית מאוד. במסגרת זאת, בחירת משכנתא מבין כל האפשרויות והמסלולים הקיימים היא מרכיב חשוב מאוד שמשפיע במידה ניכרת על כדאיות העסקה כולה.

בהתאם מומלץ בחום ללמוד מעט על התחום, וכמובן לבצע סקר שוק מקיף - הן לגבי המשכנתאות עצמן והן לגבי ייעוץ משכנתאות (כאן בהרחבה), שבמקרים רבים עשוי להוזיל עבורכם את עלות ההלוואה היקרה מטבעה ולשפר את התנאים שבהם היא ניתנת לכם.

 

למה חשוב להשוות עלות משכנתאות?

מצד אחד יוקר המחייה הגבוה בארץ ומנעדי המחירים הרחבים בכמעט כל התחומים הרגילו אותנו לבצע סקר שוק כשאנחנו צריכים לקנות משהו - בין אם מדובר בעגבניות, בין אם מדובר בנעליים ובין אם מדובר בכרטיס טיסה ללונדון.

מצד שני, דווקא כשמדובר במוצר יקר פי כמה וכמה מכרטיסי טיסה או נעליים, משכנתא, בלא מעט מקרים לא מתבצעת השוואת מחירים אמיתית, וזאת למרות ההבנה שסקר שוק במקרה זה עשוי לחסוך סכומי כסף משמעותיים.

הסיבה לכך היא הקושי הניכר לבצע השוואת מחירים בין משכנתאות שונות. ראשית, בכל מסלול משכנתא - לא צמודה בריבית פריים, ריבית קבועה צמודה למדד, ריבית משתנה צמודה למדד, ריבית קבועה לא צמודה וכו' - החישוב של גובה ההחזר החודשי ושל סך ההחזר כולו הוא שונה, ולא לכולם יש את הכלים לבצע אותו בצורה נכונה. בנוסף ישנו מרכיב מסוים של אי ודאות, שהרי אין לנו דרך לדעת מה תהיה ריבית הפריים בעוד שנה או מה יהיה גובה המדד בעוד 5 שנים. כשבוחרים במשכנתא שהיא בעצם תמהיל של מספר סוגי משכנתאות, וזו האופציה הרווחת ביותר, צריך לחשב בנפרד את ההחזרים של כל אחד מחלקי המשכנתא ולשקלל הכל ביחד - ובקיצור, לא מדובר במוצר כמו כרטיס טיסה שפשוט רואים את המחיר שלו בכל חברת תעופה וההשוואה קלה ומידית.

יחד עם זאת חובה להבין שההבדלים בין המשכנתאות השונות עשויים להיות דרמטיים: ישנם מקרים שבהם הגדלת המשכנתא מ-700,000 ש"ח ל-800,000 ש"ח מגדילה את ההחזרה בלמעלה מ-200,000 ש"ח (!) ואפילו הבדל צנוע יותר, של החזר של 140 אגורות על כל שקל לעומת החזר של 170 אגורות על כל שקל עשוי להסתכם במאות אלפי שקלים - וכדאי להתאמץ קצת בשביל כמה מאות אלפי שקלים, לא?

 

נציגת סוכנות ביטוח להשוואת מחירי משכנתא

הדרך לחיסכון משמעותי - ייעוץ מקצועי

כדי לעשות סדר ולהבין כמה תשלמו בכל מקרה, כדאי לרכוש שירות שנקרא ייעוץ משכנתאות. ייעוץ זה ניתן ע"י אנשי מקצוע שהם מומחים למשכנתאות, מעודכנים בכל ההתפתחויות הכלכליות וכמובן אמונים על תחשיבים מדויקים שיעזרו לכם לבצע השוואת מחירים מושכלת ובסופו של דבר לבחור במשכנתא המשתלמת ביותר והמתאימה ביותר לצרכים שלכם. ייעוץ משכנתאות מקצועי מטבעו מחייב השקעה מסוימת מצדכם, אבל התמורה - חיסכון דרמטי בעלות המשכנתא - הופכת את ההשקעה לחכמה ובעצם מתבקשת.

 

למידע נוסף על ביטוח משכנתאות והשוואת מחירי ביטוח - ביטוח משכנתא

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון