סוגי ביטוח רכב ומשמעותם

תפקידו של ביטוח הרכב הוא הגנה על בעל הרכב ו/או על הנהג, במקרה של תאונת דרכים בה היה מעורב ונפגע בה, או לחלופין, בכל גורם אחר אשר נפגע בעקבות תאונת  הדרכים. בנוסף לכך, הביטוח מעניק כיסוי כספי עבור תיקונים אשר נדרשים לרכבים המעורבים בתאונה.

בתחום ביטוח הרכב ישנן שלוש קטגוריות,  וכל אחת מהן ממלאת תפקיד שונה בהגנה על המבוטח.

 1. ביטוח חובה. ביטוח החובה כשמו כן הוא- חובה. חובה על כל בעל רכב בישראל לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכבו. ביטוח חהובה מגן על הנהג בכל מקרה של פגיעה גופנית או חלילה אבדות בנפש כתוצאה מתאונת דרכים בה היה מעורב. הביטוח מכסה את ההוצאות הרפואיות אשר יידרש להן מי מבין הנפגעים אשר היו ברכב בזמן התאונה.
   
 2. ביטוח מקיף. הביטוח המקיף נועד להגן על בעל הרכב מפני פגיעות נזק של רכבו ובנוסף בפגיעות ברכב אחר. כמו כן, הביטוח דואג לפיצוי במקרים בהם נגנב הרכב, ובירידת ערך הרכב בעקבות תאונה.

   
 3. ביטוח צד ג'. מטרתה של פוליסה זו היא לכסות נזקים לרכב שבו פגע הרכב המבוטח בתאונת הדרכים. אלו שבוחרים לא להיות מבוטחים בפוליסה זו, לא משנה מאיזו סיבה, אמורים לדעת כי פוליסה זו הכרחית, כיוון שנזקים לרכבים יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאד, וכדי להימנע מתשלום עליהם- רצוי מאד להיות מבוטחים בביטוח זה.

  ביטוח רכב השוואת מחירים - כנסו להצעה המשלמת ביותר

ביטוח החובה

כאשר אדם נפצע בתאונת דרכים ועליו לקבל טיפול רפואי- ההוצאות הרפואיות הן עצומות. ישנם המון טיפולים מסובכים ותרופות שעליו לקבל לעיתים, המסתכמים בסכומים אסטרונומיים, אשר אדם ממוצע אינו יכול לעמוד בהם. ולכן נחקק חוק ביטוח רכב חובה, שתפקידו הוא לכסות את כל ההוצאות הרפואיות אותן יידרש  האדם שנפגע בתאונת דרכים. אין זה משנה אם מדובר בנהג או באחד מנוסעיו, או בהולך רגל. ביטוח החובה מעניק בנוסף לנפגעים כיסויים בתקרת שלוש פעמים גובה השכר הממוצע במשק, ובנוסף גם פיצוי על סבל וכאב, וכמובן גם עבור אובדן ימי עבודה שנגרמו כתוצאה מהתאונה.

נהיגה ללא ביטוח חובה לרכב הינה עבירה על החוק, ומעבר לכך, מעמידה את הנהג בפני סיכון רב שמא ייאלץ לשלם סכומי עתק במקרה של תאונת דרכים, ובכך לא יוכל להרשות לעצמו טיפולים הכרחיים עקב העלויות.

ביטוח מקיף

הפוליסה הזו בעצם תכסה עבורינו את ההוצאות שנגרמו לרכב אחר אשר היה מעורב בתאונה שבה הגורם האחראי הוא אנחנו. הביטוח מבטיח כיסוי הוצאות עבור תיקון כלי הרכב הנפגע, לרוב במוסכי הסדר אשר חברת הביטוח עובדת מולם. בנוסף לכיסוי ההוצאות לתיקון הרכב, הביטוח המקיף נועד לפצות את המבוטח במקרים של גניבת הרכב, או במקרה שבו הרכב מוכרז על ידי המוסך והשמאי כמושבת ( total loss  ), ובנוסף לכך, יפוצה המבוטח גם בירידת ערך הרכב כתוצאה מהתאונה בחלק היחסי של ערכו.


מעבר לכך, ניתן לרכוש גם תוספות כיסוי, או השלמות כיסוי, אשר נמכרות בנפרד. לדוגמא- ביטוח שמשות, שרותי גרירה, כיסוי על מערכות מולטימדיה ברכב, ושרותי רכב חלופי במקרים של גניבה או השבתה של הרכב. כיום רוב חברות הביטוח דואגות להכניס בתוך הביטוח המקיף את רוב ההשלמות הללו, אך רצוי לוודא זאת טרם הרכישה של הפוליסה.


ביטוח צד ג'


ביטוח צד ג' נועד לכסות את הוצאות הנהג ברכב המבוטח,אשר נמצא אשם בתאונה,  במקרה של נזק לרכב נוסף שנפגע בתאונה. נזק אשר נגרם לכלי רכב אחר כתוצאה ישירה מאשמתו של הנהג בתאונה, עלול להגיע לסכומים גבוהים מאד, בפרט אם מדובר ברכב חדש, או רכב יוקרה, ולכן רצוי מאד להיות מבוטח בביטוח מסוג זה.

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

 • חברת ביטוח מנורה
 • חברת ביטוח הכשרה
 • חברת ביטוח שלמה
 • חברת ביטוח שומרה
 • חברת ביטוח שירביט
 • חברת ביטוח מגדל
 • חברת ביטוח הפניקס
 • חברת ביטוח הראל
 • חברת ביטוח כלל
 • חברת ביטוח איילון