מה מכסה ביטוח רכב חובה בדרך כלל?

ביטוח חובה כשמה כן היא, ועל כל נהג חלה חובה לבטח את רכבו בביטוח חובה. ביטוח זה מיועד כדי לחסות נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מתאונה, בין אם מדובר על פגיעה בהולך רגל או עובר אורח, פגיעה גופנית לנוסעים ברכב ונזק גופני לנהג. כלל כלי הרכב על הכביש מחויבים לבטח את רכבם בביטוח חובה – אופנועים, קטנועים, משאיות, אוטובוסים, מוניות וכו'.

פוליסת ביטוח החובה הבסיסית, שהיא אגב זהה לכל נהג מבחינת כיסויים פרט לעלות שלה, היא מכסה ללא הגבלה הוצאות רפואיות שנגרמו במקרה של תאונה, ללא קשר לאשמה של הנהג. כמו כן, ביטוח חובה מכסה פיצוי על אובדן כושר עבודה (בגובה של עד שלוש פעמים משכר הממוצע במשק לכל היותר), פיצוי בגין אחוזי נכות, טיפולים רפואיים שונים ופיצוי על סבל וכאבים שונים שנגרמו בעקבות תאונת הדרכים. למעשה, כל נזק גופני שנגרם כתוצאה מהרכב יהיה מכוסה.

עד שנת 2001 היה פיקוח על עלויות ביטוח החובה, אולם משנת 2001 בוטל התעריף האחד וכיום כל חברת ביטוח יכולה לקבוע את התעריף על פי רצונה, מה שמוביל לפערים בין חברות הביטוח, יחד עם זאת התעריפים מפוקחים על ידי המפקח על הביטוח. ולכן עלינו לבצע השוואת מחירי ביטוח חובה לרכב כדי למצוא את התעריפים הטובים ביותר.

 

נהיגה בטוחה עם ביטוח חובה לרכב

 

מאילו פרמטרים מורכב עלות ביטוח החובה?

מאפייני הרכב

ביטוח חובה מתומחר על פי סוג הרכב כגון – נפח המנוע, מספר כריות אוויר ושנת יצור. מובן שיהיו הפרשים משמעותיים במחיר כאשר מדובר על אופנועים וקטנועים או כל רכב אחרים.

מאפייני הנהג

גל הנהג וותק הנהיגה שלו משפיעים על עלות הביטוח, וככל שיהיה לנהג יותר וותק וגילו יהיה בוגר יותר, כך העלות תהיה זולה יותר. עבור נהגים חדשים וצעירים, העלות תהיה גבוהה מאוד ואפילו פי שתיים מהעלות עבור נהג רגיל. נהג צעיר על פי הביטוח הוא נהג עד גיל 24 ונהג חדש הוא נהג שזה עתה הוציא רישיון ללא קשר לגילו.

תביעות קודמות

תביעת ביטוח אחת לא תשפיע על עלות הפוליסה, יחד עם זאת חברות ביטוח רבות לא יבטחו נהגים שלהם שתים או שלוש תביעות ביטוח חובה. ולכן, במקרה זה יהיה עליהם לבטח את רכבם בפול, ששם הם ישלמו עלות הרכב יותר גבוהה עבור ביטוח החובה.

כאשר רוכשים ביטוח רכב חובה, חשוב לבצע השוואות מחיר בין החברות השונות, שהרי ההבדלים בעלויות יכולים להיות משמעותיים, ולכן כיום עומדים לרשותכם מגוון אתרי אינטרנט המציעים מנועים ידידותיים או אפליקציות המאפשרים ביצוע השוואות מחיר ביטוח חובה בצורה ידידותית ומהירה ביותר. חשוב ביות למלא היטב את כל הפרטים הרלוונטיים של הרכב בצורה נכונה כגון – נפח המנוע וכריות האוויר ובכן פרטים אישיים נכונים של הנהג בדרך קבע.

לבדיקה והשוואת מחירי ביטוח חובה לחצו כאן

 

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון