מהם הפרמטרים החשובים בביטוח אופנועים

הרעש והמחאה בתחום ביטוח הרכב בייחוד בתחום ביטוח האופנועים עשה שמות בתקשורת הארצית וכלי התקשורת המקומיים השונים, עקב חוסר ההבנה והרצון ליצור פער הגיוני בין מחירי הביטוח של האופנוענים לבין כלי הרכב הארבע גלגליים ולהתאים אותם, גם לפערים של מחירי האופנוע.

המחאה על  ביטוח האופנועים הניבה תוצאות וכעת ניתן למצוא ביטוחים במחירים הגיוניים ומשתלמים, שירדו משמעותית במהלך שנת 2013.

ביטוח לאופנועים

אז אחרי שהקרב עם אמא הוכרע ואחרי כמה כדורי הרגעה, עשיתם את הרישיון ואתם בדרככם לרכישה המיוחלת - מה חשוב לדעת לפני ה"ווילי" הבא...?

מה כולל ביטוח החובה של האופנוע?

ביטוח החובה, מעבר לסעיף הביטוח של האופנוע עצמו מבטח את נהג האופנוע המבוטח בפני נזקים גופניים, פגיעות כושר עבודה ופגיעות הנוגעות לכאב וסבל, תחום אפור שבגינו אופנוענים רבים נהגו לתבוע את קופות החולים במקרים של מצבי טראומה וסבל מתמשך שאינו דרש הפסקת עבודה או טיפול רפואי.

בנוסף, אופנוענים מבוטחים כוללים מנוי של שירותי גרירה – שירות נפוץ במיוחד בקרב אופנוענים וקטנוענים.

לחצו כאן לקריאה גם על: השוואת מחירי ביטוח חובה לרכב

 

הביטוח המקיף, יכלול גם מצבים של תאונות ופגיעה בעובר אורח או משתמש דרך אחר ו/או בכלי הרכב שלו, השתתפות עצמית בעניין זה תאפשר לנהג לקבל את הפיצוי הדרוש פחות ההשתתפות העצמית שלו.

טיפ: ככל שההשתתפות העצמית תהיה גבוהה יותר, כך תוכלו להתמקח יותר על המחיר ולקבל הנחה

הביטוח המקיף מומלץ במיוחד לרוכבי האופנוע, עקב השכיחות והסיכוי הרווח יותר לפגוע ברכבים במהלך הנסיעה, במקרים בהם האופנוע עובר בין רכב לרכב ומסכן אותו בשריטות ופגיעות קלות, מקרים שעלולים לגרום לנזקים כלכליים לא קלים כלל וכלל...

קנית אופנוע במחיר זול - האם כדאי לי לוותר על נושא הביטוח?

אופנוענים רבים, הרוכשים אופנוע בזול מיד שניה עושים את הטעות הנפוצה ומוותרים על ביטוח החובה, גם אם קניתם כלי רכב סכום נמוך במיוחד, חשוב שתזכרו שעל אף שהביטוח אכן מכסה את הכלי אבל לא פחות מכך מכסה גם אתכם עצמכם. לבריאות ולגוף שלכם יש בדיוק את אותו הערך, גם בעת הנהיגה על אופנוע יוקרתי וגם במעמד נהיגה על אופנוע יקר פחות.

"תאונה המרחשת על אופנוע זול, יותר תהיה בעל תוצאה דומה לזו המתרחשת במעמד נהיגה על אופנוע יוקרתי ובמקרים מסוימים קריטית וקשה יותר", כך אומר אודי דגן, מנכל אחת מחברות הביטוח המובילות בארץ.

"בראש ובראשונה, הביטוח הוא על הרוכב עצמו ורק אחר כך על כלי הרכב"

 

מה חשוב לציין בעת ביצוע השוואת מחירי ביטוח האופנוע? ביטוח לכל סוגי האופנועים

 

השוואת המחירים וסקר השוק, בעת רכישת פוליסת הביטוח מחייבת דיוק ודקדוק רבים יותר מאשר במקרים של השוואת ביטוחי הרכבים הפרטיים, מאחר והפרטים השונים הקשורים באופנוע, משפיעים באחוזים ניכרים על עלויות הביטוח, פרטים כמו

 - סוג האופנוע (דגם) 

- שנת הייצור 

- גודל האופנוע 

- כמות הרוכבים המבוטחים באותו אופנו

- היסטורית התאונות והתביעות.

 

ביטוח החובה, מעבר לתקנות החוק, תפקידו לשמור בראש ובראשונה על הנהג והנוסע, האופנוע, הוא כלי רכב רגיש הרבה יותר מכלי הרכב הממונעים האחרים מפאת אי יציבותו, ביחס לרכבים הפרטיים ו/או המסחריים, על כן ביטוח החובה והביטוח המקיף כל כך הכרחיים וקריטיים, לא רק ביחס לכלי עצמו אל ביחס לגורמים האנושיים המעורבים.

רוצים לקבל את הצעת המחיר הזולה ביותר עבור פוליסת הביטוח של האופנוע שלכם? כנסו השוואת מחירי ביטוח אופנוע

ראו גם: השוואת ביטוח רכב

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון