מהו ביטוח רכב לזמן קצר?

את ביטוח הרכב עלינו לבצע למשך שנה, כאשר כל שנה אנו נאלצים לחדש מחדש לעוד שנה. כאשר אנו רוכשים ביטוח עבור רכב חדש באמצע חודש מסוים, אנו נשלם על הימים שנותנו, כלומר עבור 12 חדשים ו – 10 ימים ולאחר מכן נחדש את הביטוח לשנה שלמה.

למעשה, הביטוח יהיה מראש עבור שנה שלמה, יחד עם זאת פעמים רבות אנשים זקוקים לביטוח רכב עבור תקופות קצרות, בין אם הם עומדים למכור את הרכב תוך תקופה מסוימת, על רכבים ישנים שעומד לפוג להם הטסט והם מעוניינים לשלוח את הרכב לגריסה או למכור למגרש גרוטאות, מקרים בהם אנשים זקוקים לרכב לזמן מסוים ומובן שיש עוד סיבות שונות ומגוונות.

 

מהי התקופה המינימלית לרכישת ביטוח?

ביטוח רכב לזמן קצוב הינו כלי נהדר עבור מי שמעוניין להוזיל את הביטוח בהתאם לצרכים האישיים שלו או עבור בני משפחתו, מה גם שניתן לרכוש פוליסה עבור כמה ימים בודדים ואפילו למספר שבועות. רכישת ביטוח עבור זמן קצר ניתנת עבור כל סוגי הביטוחים, בין אם מדובר על ביטוח צד ג', ביטוח רכב מקיף, או עבור ביטוח חובה.

ביטוח לזמן קצר יהיה יקר יותר ביחס לביטוח עבור שנה שלמה, כיוון שישנם הוצאות עבור דמי הפקת הפוליסה ודמי טיפול של חברת הביטוח, כמו כן לא כל חברה תסכים לבצע זאת. לרוב חברות ביטוח ישירות כן יאפשרו זאת, בעוד סוכני ביטוח פחות כיוון שלפעמים זה פחות משתלם להם מבחינה כלכלית. בכל מקרה כדאי לבצע השוואת מחירים לביטוח רכב בין כמה חברות כדי למצוא עלות אטרקטיבית גם עבור ביטוח לזמן קצר.

 

נהג צעיר

 

ביטוח לתקופה מוגבלת עבור נהג צעיר וחדש

ביטוח רכב לזמן קצר נפוץ יותר בקרב נהגים צעירים או חדשים, אשר הוספה שלהם לפוליסה קיימת תהיה יקרה בהרבה, כיוון שנהגים צעירים וחדשים מעורבים יותר בתאונות דרכים. יחד עם זאת נהגים צעירים וחדשים לא תמיד יהיו בבית וינהגו ברכב ואולי יצטרכו ביטוח לזמן קצר כדי שיוכלו להיות מכוסים בביטוח הרכב.

ניקח לדוגמה, חייל או סטודנט המגיע לבית הוריו פעם בחודש או לחופשה קצרה, הוא ירצה לנהוג ברכב ולכן חברות ביטוח יוכלו להוסיף לפוליסה ביטוח לנהג חדש לתקופה קצרה ואפילו עבור כמה ימים בודדים. ישנן חברות המציעות את אופציה זאת כמה פעמים בשנה, ישנן חברות המציעות את התוספת בכל זמן רצוי, כאשר התוספת תכסה את הנהג עבור ביטוח מקיף וביטוח חובה.

 

חיסכון כספי להורים בהוספת נהג חדש או צעיר

האופציה להוסיף נהג חדש או צעיר לפוליסה היא נהדרת ויכולה לחסוך להורים כסף רב, בעיקר אם מדובר על נהג שאינו נוהג בתדירות גבוהה ברכב. ולכן, כאשר מבצעים השוואות מחירי רכב בין החברות השונות בעת חידש הפוליסה, כדאי לבחון מראש את עניין לחסוך עליות.

להשוואת מחירי ביטוח לרכב לחצו כאן

 

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון