למה ביטוח מקיף כשיש ביטוח צד ג'?

למה ביטוח מקיף כשיש ביטוח צד ג'?

ביטוח רכב הוא אחת המשימות שעלינו לבצע כאשר אנו רוכשים רכב ובכלל כל שנה עלינו לחדש את פוליסת הביטוח וממש לבצע השוואות מחיר ולרכוש את הפוליסה הזולה והטובה ביותר. יחד עם זאת, רבים אינם יודעים מהם ההבדלים בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג', או בכלל מהי המשמעות של ביטוח החובה.

אנו שואלים את עצמנו - האם לבטח את הרכב בביטוח מקיף או בביטוח צד ג'? אז אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בעניינים ולסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

נתחיל בביטוח החובה שעל פי משרד התחבורה כל נהג חייב להחזיק ברכבו פוליסת ביטוח חובה המכסה אותו כנגד פגיעות גוף בעת פגיעה בהולכי רגל, נוסעים שהיו עמו ברכב ועבורו. נהג אשר נתפס כשאינו נוהג עם ביטוח חובה, לא רק שמסכן את עתידו הכלכלי, אלה עובר על החוק ועלול לקבל קנס כספי גבוה. אם חלילה הוא יהיה מעורב בתאונת דרכים באשמתו עקב עבירת תנועה, ושאינו מחזיק בתעודת חובה, הוא יקבל ענישה חמורה יותר שיכולה להיות שלילת הרישיון, קנס כפסי או מעצר.

 

חסכון בביטוח מקיף לרכב

 

ההבדל בין ביטוח צד ג' לביטוח מקיף

ביטוח צ ג' מכסה רק נזקים שנגרמו לרכוש של צד שלישי, כלומר אם הרכב פגע ברכב אחר, עלות תיקון הרכב הנפגע יהיה מכוסה, בעוד תיקון הרכב של המבוטח לא יהיה מכוסה. גניבה וטוטאלוס אינם מכוסים במסגרת הביטוח. לביטוח צד ג' ניתן להוסיף כיסוי שמשות, גרירה, הגנה משפטית, סיוע בתביעות כנגד צד ג' (אם רכב אחר פגע ברכבו של המבוטח), רכב חליפי לתאונה וביטול השתתפות עצמית שמייקר את הביטוח.

עבור נהגים חדשים וצעירים הביטוח יהיה יקר יותר, וההשתתפות העצמית תהיה גבוהה יותר בשל הסיכוי הגדול יותר שיהיו מעורבים בתאונות דרכים. מומלץ לבצע השוואת מחירים לביטוח רכב כדי למצוא את העלות האטרקטיבית ביותר.

במידה והרכב ישן, וערכו אינו עולה על 20 אלף ₪, רבים יעדיפו שלא לבטח את הרכב בביטוח מקיף, אלה בצד ג' בלבד, כיוון שהעלות של ביטוח המקיף גבוהה במיוחד ביחס לרכב.

ביטוח מקיף, כשמו כן הוא, הוא מקיף את המבוטח בכל הכיסויים האפשריים. מחיר ביטוחי רכב מקיף יהיו גבוהים יותר מביטוח צד ג', כיוון שהפוליסה תכיל כיסויים רבים כגון – כיסוי מקרה של גניבה, טוטאלוס, רכב חליפי לגניבה ותאונה, הגנה משפטית, שמשמות וגרירה, כיסוי נזק לרכב של המבוטח ועוד מגוון כיסויים נוספים.

למעשה מדובר בביטוח המאפשר לנהגים לנהוג בראש שקט ולאפשר להם לקבל את כל הכיסויים הרלוונטיים במקרה של תאונה או גניבת רכב. גם במקרה זה תהיה השתתפות עצמית, ולכן כאשר מבצעים השוואות מחירי רכב יש לוודא כי הכיסויים זהים בין פוליסות הביטוח, הן מבחינת ההשתתפות העצמית, רכב חליפי וכל הכיסויים הנוספים.

למידע נוסף על השוואת מחירי ביטוח לרכב

לוגו מאסטר ביט - מומחים בהשוואת מחירי ביטוח לרכב

 

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון