טיפול במוסך מורשה במסגרת הביטוח

טיפול במוסך מורשה במסגרת הביטוח

כיצד ניתן לחסוך בעלות ביטוח הרכב שלנו ?

לעיתים קרובות, עלולים בעלי רכב למצוא עצמם במצב בו רכבם נדרש לתיקונים בגלל סיבות כאלה ואחרות. יש להבין כי קיימים סוגי ביטוחי צד ג' המכסים נזק לשמשות או נזקים קטנים אחרים, אך לרוב, הביטוח היחידי המכסה נזקים גדולים יותר הנגרמים לרכב, הינו הביטוח המקיף.

מהו ביטוח מקיף, ומה הוא מכסה?

ביטוח מקיף לרכב אינו מוגדר כביטוח חובה על פי חוק. עם זאת, חברות רבות המבטחות את הרכב ממליצות לרכוש אותו, היות והוא מכסה נזקים שתיקונם עלול להגיע לאלפי שקלים. אמנם הכיסוי משתנה מביטוח לביטוח ומחברה לחברה, אך מרבית הביטוחים המקיפים מכסים טווח רחב של סיכונים כגון תאונות, פריצות ונזק הנגרם בעקבותן, אסונות טבע, גניבה, שריפות וכדומה. עלות של ביטוח מסוג זה תלויה בכמה גורמים, וביניהם שווי הרכב, גיל הנהג העיקרי, נתוני הנהגים האחרים המורשים להשתמש ברכב, הסוג והכיסוי הביטוחי אותו בחרתם לרכוש ועוד. מן הסתם, ככל שתבחרו בכיסויים גדולים יותר, כך יגדל מחירו של הביטוח בהתאמה.

הדברים אותם חשוב לבדוק טרם רכישת הביטוח המקיף

בעת רכישת ביטוח לרכב, חשוב שתוודאו כי אתם מבינים את כל תנאי הביטוח, כמו גם את הכיסויים השונים אותם הוא מספק, כך שתוכלו להעריך אם מחירו הוגן או גבוה מדיי, מומלץ לבצע השוואת ביטוח רכב. כדאי לדעת שחברות רבות מגלמות במחיר את ה"ריסק", כלומר את הסיכון שעלול להיגרם לרכבכם, וזאת בהתאם לניסיון הקודם שלהן עם רכבים השייכים לאותו דגם ספציפי, ולכן רצוי לבדוק את העלויות בכמה חברות שונות ולבצע סקר שוק. בנוסף, קיימות פוליסות במסגרתן יש להתקין ולהפעיל אמצעי מיגון כלשהם, וזאת כתנאי לתוקפו של הביטוח. יש להבין כי תנאי המיגון אינם זהים בכל חברה ובכל רכב, ועל כן, חשוב לברר אם הפוליסה עליה אתם חותמים דורשת תנאים מסוג זה.

מוסך מורשה

חברות הביטוח עובדות עם מוסכים מורשים בלבד. מוסך מורשה הינו מוסך הפועל ברישיון משרד התחבורה ונתון תחת פיקוחו. תיקון הרכב במקום כזה, מבטיח למעשה מקצועיות וסטנדרטים גבוהים, כמו גם כתובת לחזור אליה במידה ומתעוררות בעיות עקב הטיפול. יש לציין כי במידה ותבחרו לקחת את רכבכם למוסך שאינו מורשה כחוק, עלול הרכב לסבול מנזקים שיגררו בתורם הוצאות כספיות כבדות ומיותרות. לכן, אף על פי שהביקור במוסכים מורשים אינו זול במיוחד, הוא עדיף היות והוא חוסך כסף רב בטווח הארוך. כדי לדעת בוודאות שרכבכם מטופל באופן המיטבי, יש לוודא טרם הכנסתו לתיקון, כי המוסך אליו אתם מגיעים אכן מורשה וחבר באיגוד המוסכים, וזאת כדי להימנע מעוגמת נפש ומנזק העלול להיגרם לו עקב שימוש בחלקי חילוף שאינם מקוריים וכדומה.

עלויות

במרבית הביטוחים, נדרשת השתתפות עצמית לצורך תיקון הרכב. גובה ההשתתפות תלוי בין היתר בגובה הכיסוי הביטוחי אותו רכשתם, הנזק הספציפי הנגרם לרכבכם ועוד. יש להבין כי העלות בה תחויבו, מורכבת בסופו של דבר מחישוב זמן העבודה, עלות החלקים ותוספת של המע"מ הנדרש כחוק. כדאי שתדעו כי כל מוסך מחוייב, על פי חוק, לתלות שלט במיקום בולט, ובו פירוט התעריף של שעת העבודה. אותו שלט מונפק על ידי איגוד המוסכים ומכיל את מספר רישיון המוסך, עניין שמהווה אינדיקציה נוספת לאמינותו. ניתן ואף רצוי לסכם מראש עם המוסך את עלות התיקונים, בהתאם להערכת המוסכניק. בכל מקרה בו יתברר כי מחיר התיקון עולה ב- 20% מהסכום שסוכם מראש, על המוסך לקבל את הסכמתכם לביצוע כל עבודה נוספת.

לייעוץ וסיוע- צור קשר עם מרכז שירות ח.ח יפו- מוסך מורשה מרכזי צ'מפיון מוטורס לרכבי פולקסווגן, סיאט בתל אביב.

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון