חובה עליך – מדריך ביטוח החובה לרכב

אחת החובות המרכזיות של הנהג ובעל הרכב הישראלי הוא לרכוש ביטוח חובה על כלי רכב ממונע שהוא נמנה עם בעליו ו/או עושה בו שימוש. החוק נועד להגן על בעל הרכב, הנוהג בו ועל כל הנוסעים הרכבים ברכב, וכמובן, על הרכב עצמו בפני תאונות דרכים בין אם התרחשו באשמת הנהג ובין אם לאו.

שאלות רבות, צצות בקשר לביטוח החובה והיעילות שלו. מחירי הביטוחים הבסיסיים והביטוחים המשלימים עולים גם הם על סדר היום וגורמים לחיפוש אחר חברת הביטוח המשתלמת ביותר שהפכה את תחום הביטוח בישראל,

ביטוח משתלם לרכב שלך

בייחוד בכל הקשור לתחום הרכב, לכזה, אשר מניב חברות ביטוח וסוכני ביטוח חדשים, בכמויות גדולות מידי שנה בשנה, שמצד אחד, דורשת מאיתנו להיות חשדניים יותר ומצד שני , מאפשרת לנו יכולת גבוהה יותר של מיקוח ואפשרויות נרחבות של השוואת מחירים. 

כנסו: ביטוח רכב השוואת מחירים

האם ניתן לקבל מחירים זולים יותר על ביטוח החובה?

תמיד אפשר לנסות לקבל מחירים זולים יותר, אבל לא על ביטוח החובה כאשר הוא עומד באופן עצמאי. שילוב ביטוח החובה עם הביטוח המקיף, מאפשר קבלת הנחה על כל הפוליסה. פוליסת ביטוח חובה, אליה מצטרף ביטוח צד ג', הנקראת גם ביטוח מקיף מאפשרת קבלת הנחה מאת חברת הביטוח בשונה מרכישת ביטוח חובה ללא הביטוח המשלים הנ"ל. ההנחה מתקבלת כמובן על כל הסכום המלא של הביטוח ובאשר לתנאים מעניקה כיסוי רחב יותר, ומאפשרת לנהג להבטיח את עצמו, גם כאשר התאונה התרחשה באשמתו וגרמה לפגיעה לכלי הרכב ו/או לאדם אחר.

האם ישנה אפשרות לעשות ביטוח חובה בדיעבד?

ניסיון נחמד אבל לא. רכישת ביטוח לאחר שהתאונה כבר התרחשה, כמוה כחגירת חגורת בטיחות אחרי תאונה. חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח חובה לפחות. ראשית, מאחר שהיא חובה המוגדרת בחוק, ושנית, מבטיחה פיצוי על נזקים בריאותיים ונזקי רכוש, במקרה של תאונה.

לפרטים נוספים על ביטוח חובה לרכב לחצו כאן

תאונה בין שני רכבים מבוטחים
אף אחד לא מעוניין להיות מעורב בתאונה - אבל לצערנו גם זה קורה

מה יותר משתלם – ביטוח בחברת ביטוח או דרך סוכן?

מצד אחד, סוכן הביטוח יעלה לכם סכום כסף נוסף בנוסף לפוליסה ואם מסתכלים על כך מהכיוון הזה, אופציה זו נראית כמעט מיותרת. אבל אם מסתכלים על הנושא ממבט קרוב יותר, ניתן לראות כי סוכן הביטוח הוא זה שיבצע עבורכם השוואות מחירים בכל תקופה וידאג לכל הצרכים שלכם בכל מקרה של תביעת ביטוח, לקבלת פיצוי מהיר – יתרון שרק מי שחווה תאונה על בשרו ונפגע באופן קשה יוכל להעיד לזכותו.

כאשר הנזק הגופני הוא קשה, הדבר האחרון שבא לכם לעשות, הוא להתקשר אל חברת הביטוח ולהתעסק בענייני ניירת, זוהי אחת הנקודות והפינות החושבות אליהן נכנס סוכן הביטוח לפעולה ודואג להן עד הפרט האחרון.

האם ישנה אפשרות לרכוש ביטוח חובה וביטוח צד ג בשתי חברות שונות?

אין כל חובה לרכוש ביטוח צד ג יחד עם ביטוח החובה. לעיתים, ניתן לזכות במחירים משתלמים יותר, ולעיתים, דווקא רכישת ביטוח מקיף (ביטוח חובה משולב בביטוח צד ג' באותה חברה), תניב עבורכם הנחה משמעותית.

אחד החסרונות המשמעותיים ביותר בעת רכישת שתי פוליסות מפוצלות, הוא בצורך לפנות לשתי חברות שונות, במקרה של תאונה, בה נגרם נזק לגורם שלישי (נהג, הרכב הנפגע, הולך הרגל.)

לפרטים נוספים על השוואת מחירי ביטוח רכב

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון