ביטוח לעסקים – למה זה כ"כ חשוב

ביטוח לעסקים – למה זה כ"כ חשוב

כל עסק, לא משנה אם מדובר על עסק גדול או עסק קטן, צריך להיות ערוך ומוכן לכל מיני תרחישים מכל מיני סוגים, שכתוצאה מהם עשויים להיגרם לו הפסדים כספיים. זה לא באמת משנה אם אתם מנהלים בית קפה משלכם, מציעים שירותי מחשוב לעסקים או עוסקים בשיפוצים, העסק שלכם והציוד שאתם מחזיקים, חשופים לכל מיני פגיעות ונזקים. מעבר לכך, אם מדובר על עסק שמעסיק עובדים, אז בכלל יש משמעות גדולה לקיומו של ביטוח.

זאת משום שבאמצעות ביטוח, תהיו מכוסים במקרה של פציעה של עובד בזמן העבודה, תביעות של עובדים ותביעות של לקוחות. עליכם לבחור בביטוח שיהיה מותאם אישית לגודל של העסק ויגן עליכם מפני כמה שיותר סוגים שונים של תרחישים שעשויים להיגרם.

קיימים מספר סוגים של ביטוחים לעסק. אנו ננסה לעשות לכם סדר בסוגי הביטוחים השונים המוצעים על ידי חברות הביטוח השונות וננסה להסביר את החשיבות שיש לכל אחד מהם וכמו כן ננסה להסביר את הצורך בהם.

ביטוח עסק: ביטוח משרדים

אם יש ברשותכם משרד, דעו שאתם חשופים לכל מיני סיכונים שונים. אלו יכולים להיות קשורים לאובדן ציוד ומידע עקב שריפה או פריצה. מעבר לכך, יכולות גם להיות פגיעות בציוד האלקטרוני שאתם משתמשים בו וכמו כן אתם יכולים להיות חשופים לתביעות מצד ג' או מהעובדים שלכם. כאשר אתם קוראים את הפוליסה של הביטוח, עליכם לשים לב כי פוליסה שמתאימה לעסק שמחזיק מלאי איננה מתאימה בהכרח לעסק שמתעסק בתחום מקצועי מסוים ומעסיק עובדים. את פוליסת הביטוח, עליכם להתאים לצרכים הייחודים שלכם. 
נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון כאשר מחזיקים משרד הוא מיקום המשרד. מה הכוונה? אם מדובר על משרד שנמצא בבית שלכם, עליכם להכניס אותו לפוליסת הביטוח. כלומר יש לעדכן שמבוצעת פעילות עסקית. לרוב, מרבית חברות הביטוח נותנות כיסוי של עד 20,000 ₪ לתכולת משרד הנמצא בדירת מגורים.

ביטוח בתי עסק וחנויות

פוליסת ביטוח עסק וחנות, מכסה אתכם במקרה של אש בראש ובראשונה. מעבר לכך, יש גם כיסויים אותם תוכלו לרכוש בנוסף. הכיסויים הללו מתחלקים לשלוש: מבנה, מלאי וציוד וחבויות. לכל חלק כזה יש את הסיכונים והכיסויים השונים שלו. כך למשל, מבחינת כיסוי למבנה, ניתן להרחיב אותו לכיסויים בפני נזקי טבע ורעידות אדמה, אובדן שכר דירה ועוד. לגבי כיסוי עבור מלאי וציוד, ניתן להרחיב אותו עבור סיכונים כמו פריצה, אובדן רווחים כתוצאה מאש, הפסד של כספי העסק ועוד. לגבי כיסוי החבויות, ניתן להרחיב אותו לנזקי צד ג' וכמו כן כיסוי לחבות מעבידים (הדבר מגן על המעסיק מפני תביעות של העובדים שלו), אחריות מקצועית ועוד.

רכישת ביטוח דרך סוכן ביטוח מקצועי

קודם כל לפני שאתם מחליטים לרכוש ביטוח, מומלץ ורצוי להתייעץ עם איש מקצועי שיש לו ניסיון עשיר בתחום הביטוח. אחד כזה יידע לזהות ולכוון אתכם לביטוח שהכי מתאים לכם. מעבר לכך, סוכן ביטוח יבין את הצרכים שלכם בצורה הכי טובה וייתן שירות וטיפול אישי, מתחילת תהליך הביטוח ועד סופו. כמו כן, במצב של פגיעה בעסק, סוכן הביטוח ייתן מענה מקצועי ויטפל בכל מה שצריך.

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון