ביטוח רכבי יוקרה וייבוא אישי

אם השקעתם ברכב שלכם סכום כסף גדול מאוד, סימן שהרכב שלכם נכלל בקטגוריה של רכבי יוקרה. כרכב זה, מלבד המחיר הגבוה ששילמתם עליו, תדרשו גם לשלם סכום לא מבוטל עבור האחזקה שלו. ביטוח לרכבי יוקרה עשוי להיות יקר, מה שכן עליכם לבחור אותו בצורה המושכלת והנכונה ביותר ועליכם להכיר ולדעת מה כולל ביטוח כזה.

מאפיינים של ביטוח רכבי יוקרה

זה הרי צפוי, שביטוח לרכבי יוקרה יהיה יקר פי כמה מביטוח עבור דגמים מסורתיים ונפוצים שגם עלותם לא גבוהה מדי. למחיר הזה יש כל מיני סיבות בהן, המחיר של חלקי החילוף. מה שקורה בפועל, הוא שלמרבית המוסכים בארץ, אין את חלקי החילוף בזמינות מלאה. על כן, הם נדרש לבצע ייבוא מחו"ל, מה שעוד יותר מייקר את המחיר. דבר נוסף שיש להתחשב בו הוא פוטנציאל הגניבה. הכוונה היא שרכבי יוקרה הם גניבים יותר וכמו כן, הם רכבים שסביר להניח שיפגעו בהם בזדון ועל כן גם מחיר הביטוח גבוה יותר.

התאמת פוליסת הביטוח לצרכים

כאשר מדובר על נהיגה, לא משנה באיזה רכב אנו נוהגים, לא קיימת אופציה של נהיגה ללא ביטוח חובה. אם ניקח בחשבון את המאפיינים של רכבי היוקרה, נראה שמומלץ ביותר להרחיב את המסגרת הבסיסית של הביטוח. כלומר לא נסתפק בביטוח הכי פשוט, אלא ניקח ביטוח מקיף. ביטוח כזה יכסה מפני נזקים פיזיים, גנבות וכמו כן מעשי זדון. מעבר לכך, אם נביא בחשבון את ההוצאות הצפויות כאשר יהיו תקלות או תאונות, הן עשויות להגיע לסכומים מטורפים. סכומים שיכולים להגיע בקלות עד חצי מיליון שקלים. לכן, נהיגה ברכב יוקרה ללא ביטוח מקיף וללא ביטוח צד ג', הוא דבר שאין לעשות אותו והוא אפילו נחשב בבחינת התאבדות כלכלית.

רכישת ביטוח לרכב ביבוא אישי

אם ביצעתם יבוא אישי לרכב שלכם, יהיה עליכם לבצע הערכת שווי וכמו כן לקבל קוד דגם לרכב ביבוא אישי. לאחר מכן, יהיה עליכם להגיע לחברת הביטוח ולשלם על פוליסת הביטוח הנדרשת.

איך בוחרים את הביטוח המתאים?

על פי כל מה שהוזכר לעיל, אפשר להגיע למסקנה אחת ברורה. אם רכשתם רכב יוקרה או רכב ביבוא אישי, אז בוודאי עליכם לדאוג לבטח את הרכב בביטוח הכי מקיף והכי טוב שרק אפשר. כזה שיכסה אתכם מכל נזק כלשהו. לשם כך, יש לערוך סקר שוק ולבדוק מה מוצע לכם בחברות הביטוח השונות. יכול להיות שתגלו גם פערים במחירים וכמו כן, תגלו שיש חברות ביטוח שמעניקות יותר או פחות כיסויים בפוליסת הביטוח. מעבר לכך, לפני שאתם חותמים על חוזה של ביטוח רכב, מומלץ מאוד לבדוק את כל המאפיינים של העסקה. מאפיינים כאלה יכולים להיות קשורים לגובה הכיסוי במקרים מסוימים, גובה השתתפות עצמית, צורת תשלומים ועוד. זכרו שכמה שבסופו של דבר הביטוח לא יעלה, עליכם לבטח את הרכב. נהיגה ברכב יוקרתי או רכב ביבוא אישי ללא ביטוח מתאים, רק עשויה להיות כנבואה שמגשימה את עצמה ובסופו של דבר, כאשר יתרחש נזק, אז אתם תצטרכו לשלם סכומי כסף עצומים וחבל. על כן, תגנו על עצמכם ורכשו ביטוח מבעוד מועד.

לפרטים והצעות ביטוח משתלמות צרו קשר

  • חברת ביטוח מנורה
  • חברת ביטוח הכשרה
  • חברת ביטוח שלמה
  • חברת ביטוח שומרה
  • חברת ביטוח שירביט
  • חברת ביטוח מגדל
  • חברת ביטוח הפניקס
  • חברת ביטוח הראל
  • חברת ביטוח כלל
  • חברת ביטוח איילון